Aktivismus v ČR pohledem organizátora piety REHO

Posted: Květen 26, 2012 in Pietní pochody

19. května 2012 proběhla v Litvínově tradiční vzpomínka na kamaráda, Miloše Reha. Není třeba představovat a osvětlovat události, které se odehráli okolo Miloše. Důležité však je, zamyslet se nad tím, jestli Miloš Reho a samozřejmě nejen on, nezemřeli zbytečně. K zamyšlení stojí zejména to, za jakou myšlenku bojovali, co tím chtěli dokázat a jestli jejich obětování, mělo či má nějaký význam pro veřejnost a v důležitějším případě, pro nás „nacionalisty“. Když jsem 19. května ráno, postával na mosteckém nádraží a viděl, jak přichází lidé po jednom, po dvou….všiml jsem si, že „NEZÁJEM“ za poslední dva roky vzrostl na katastrofální úroveň! Tváře těch co dorazili a uctili Milošovu památku už dokonale znám. Neboť jsou to pravidelní návštěvníci. Někteří sice méně, jiní více, ale jsou to “ AKTIVNÍ“ lidé.

Všem zúčastněným z celého srdce děkuji za podporu. Velmi si vážím každého, kdo nebere naší akci na lehkou váhu. Vám všem ještě jednou děkuji.

Tento rok, jsme se jako organizátoři snažili vzpomínku na Miloše zpropagovat, co nejvíce to půjde.  Nejen prostřednictvím webových stránek. Ale větším množstvím letáků, transparentů a podobných. S propagací nám pomohli i přátelé z hudební formace Schmeichelstadt. Jak už spousta z vás ví a viděla, kapela vydala videoklip se vzpomínkou na Miloše Reha. Jejich podpory a aktivity si vážíme a také i jim děkujeme.

Naše propagace se dostala i za hranice našeho státu a návštěvu přijeli i přátelé až dalekých slovenských Košic. Dokážu si asi představit, jak jim muselo být, když s hrůzou zjistili, že se táhnou téměř tisíc kilometrů od svého domova, aby viděli ten úpadek, který tu máme. Ten absolutní nezájem k našim myšlenkám a hodnotám. Za takový výsledek si v každém případě můžeme my sami. Tímto jednáním nemůže nikdy nikoho, ale opravdu nikoho povzbudit a ani přesvědčit, že má smysl ještě za něco bojovat. Tak mizernou účastí, takovým laxním přístupem, chorobným přístupem, lhostejným….jsme pohřbili Miloše znova a možná navždy. Jeho oběť tedy byla absolutně zbytečná, když se na něj zapomíná. Nutno však dodat, že ta nízká účast není jen problémem akce REHO. Zasáhlo to všechny akce s nacionálním podtextem.

Zajímalo by mě, v čem ti nacionalisté, co se považují za aktivní a nedorazili i přesto že mohli, v čem jsou nacionalismu v České Republice prospěšní? Když jejich prioritou je pouze nosit značkové věci Thor Steinar, navštěvovat koncerty za hranicemi, tam skákat šipky do zadku populárním osobám, chlastat, posedávat u počítačů, facebooků a následně kritizovat. Jsem přesvědčený, že tohle nacionalistu nacionalistou nedělá. V každém případě to jsou činy.

Proto všem těmto osobám chci vzkázat:

„Vy nejste a nikdy jste nebyli nacionalisté. Jste ostudou celého hnutí. Dějiny psali skuteční bojovníci. Vy ale mezi ně nikdy patřit nebudete!“

Jestli je někdo přesvědčený, že jsem zvolil tvrdá slova, je přesvědčený správně. Dotkne se to samozřejmě pouze těch, co nemají čisté svědomí. A ví, že pochybili. Berte tohle na vědomí.

Stydím se za výsledky aktivismu v poslední době. Stydím se za to, že větší hodnotu má pro mnohé osobní popularismus a ne morální povinnosti. Národovectví u nás silně klesá a obávám se toho, že klesne tak hluboko, až nebude moci ven. Už teď se brodíme v blátě. Výsledkem toho byl 19. Květen 2012.

Spousta těch co zemřeli a jsou našimi ideály, nezemřeli zbytečně. Zanechali nám odkaz, díky kterému tu dnes jsme. A od nás se očekává ho předat dál. To je naše poslání. Měli bychom si tím být vědomi. Držme při sobě a buďme jednotní.  Nehledejme za vším nějaký problém. Zapojme se opět do boje za naši zem tak jako před lety. A vezměme si zpět, co jsme díky svému laxnímu postoji ztratili.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s