REPORT – Vzpomínkový pochod – Gedenkmarsch für unsere ermordeten Kameraden in Litvinov (CZ) “REHO 2013″

Posted: Květen 22, 2013 in uncategorized

Stejně tak jako každý rok, tak i letos v severočeském Litvínově proběhla v řadě již 15. Vzpomínková akce REHO. Pochod, který vznikl v roce 1999, kdy 16.5 ve večerních hodinách byl cikánem zavražděn tehdy ještě 18-letý mladík Miloš Reho, se stal v České Republice téměř ojedinělou akcí a v Litvínově už  tradicí. Na vzpomínku za brutálně ubodaného Miloše se proto každý rok konala poklidná pieta, na kterou se sjížděli nacionalisté z celé republiky. Letošní rok však sebou přinesl malé změny. Akt s názvem REHO,byl díky vysoce stoupající kriminalitě přistěhovaleckých živlů, věnován nejen zavražděným kamarádům, ale také všem obětem multikulturního soužití s přistěhovalci. Sraz účastníků byl naplánován na litvínovském autobusovém nádraží od 10:00 do 12:45. První aktivisté se začínali pomalu scházet až kolem 11. Hodiny. Pomalu přicházející lidé se chodívali skrýt před deštěm do místní restaurace Jáva, před kterou onoho osudného dne roku 1999 Miloš Reho zemřel. Když už se blížil konec časového vymezení ke srazu, konečně vysvitlo slunce a aktivisté pomalu vycházeli ven a začali se formovat k pochodu. Organizátoři mezi tím rozdali černé smuteční vlajky. Do pochodu letos také přibyla spousta červeno-býlích vlajek s Českým lvem a slovenských národních vlajek.  Vpředu průvodu, již tradičně, zaujal místo smuteční věnec s trikolórou.  Průvod se dal do pohybu a přichází k pamětní desce Miloše. Zde na místě brutálního činu, byly položeny smuteční dary a věnována minuta ticha.

976402_453673248056966_1777420810_o

Poté se průvod za povelu organizátorů vydal na Náměstí Míru. Jakmile dorazili na místo, aktivisté se rozestoupili a dali prostor organizátorům. Ti následně vyzvali řečníky, aby přednesli své projevy. Jako první vystoupila česká aktivistka. V první řadě přivítala účastníky na 14. Výročí od doby zavraždění a následně vylíčila svou nespokojenost s vládním režimem a jeho přístupem k řešení problému s nepřizpůsobivými přistěhovalci: …“ Kočovný duch nedotknutelných se projevuje stále více a více a útoků na naše občany, jenž jsou vládou nuceni tvrdě, za malé mzdy pracovat, aby měl liberální režim co přivandrovalců do úst dát, přibývá, stejně tak i těch, jejich následky jsou smrtelné. Na vlastní občany však nebere žádný ohled…“ Dále pak ve svém projevu ostře vystoupila proti lhostejnosti našich lidí, jež v posledních letech stále více a více nejeví zájem problémům s přistěhovalci čelit. Vyzvala tak všechny aktivisty o udržení našeho kormidla a nabrání na síle:…“ Proto ukažme ostatním, že ještě není pozdě! Ještě je stále čas vše zachránit. Změna přijde jako vítr. Tak mu ukažme směr…“

977083_453673284723629_1795438872_o 

  967299_453673278056963_1354566537_o

Jako druhý řečník vystoupil aktivista ze Spolkové Republiky Německo, který letos spolu s dalšími nacionalisty dorazil do Litvínova, aby podpořil pietu. Poděkoval organizátorům za pozvání a vyjádřil svou hrdost českým nacionalistům, kteří každoročně udržují vzpomínku:…“ V první řadě vám chci poděkovat za pozvání na dnešní smuteční a protestní pochod na památku našeho spolubojovníka Miloše Reha. Jsem hrdý na to, že zde mohu mluvit a vidět, jak čeští kamarádi hrdě udržují vzpomínku na svého zavražděného kamaráda…“ Ve svém projevu německý nacionalista také mluvil o vraždě mladíka Kevina Pluma z roku 2008 a poté v aktuálním případě 25-letého Daniela z Kirchwaye, který byl brutálně zavražděn ve Spolkové Republice Německo Turky na začátku března roku 2013. „Můžeme oprávněně říci, že jsme se my, nacionalisté stali štvanou zvěří ve vlastní zemi!“ Zaznělo z projevu německého aktivisty v Litvínově. V závěru svého projevu vyzval všechny nacionalisty, aby nepřehlíželi násilí páchané na Evropanech a aby zveřejňovali jakékoliv události a informace o napadení bílých lidí. Jako třetí řečník vystoupil kamarád ze Slovenska, který dorazil z přáteli až z dalekých Košic.Vylíčil posluchačům vraždu Miloše Reha a s podivením připomněl, jak je možné, že vrah byl odsouzen za ublížení na zdraví s následkem smrti a ne za vraždu: …“Je to normálne aby sa takýto ohavný čin dal nazvať ublížením na zdraví? Nebol bodnutý, ale dobodaný, čo svedčí že jeho vrah mal úmysel ukončiť jeho život, nie mu len ublížiť“. V projevu také připomněl hrůznou událost, která se stala v Bratislavě 30. Srpna 2010, kdy 48-letý Ľubomír Harman se samopalem zastřelil 8 cikánů a dalších 15 zranil a poté spáchal sebevraždu. Takhle to dopadá, když člověku dochází trpělivost. Pak hordy přistěhovaleckých násilníků a vrahů podporované liberálním režimem jsou trestáni prostým člověkem, který vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na závěr svého projevu vyjádřil obdiv za naši vytrvalost a za pochod, jako vzpomínkové gesto věnované zavražděnému. Na konci všech projevů za zvuku potlesků řečníkům z různých koutů Evropy, se aktivisté opět zformovali do průvodu a v tichosti se vydali na smuteční průvod městem Litvínov. Po trase dlouhé přibližně 3 km, se průvod dostává zpět na autobusové nádraží, kde pořadatelé akci oficiálně ukončují. Akci hodnotíme velmi pozitivně. Neboť letošní ročník piety REHO 2013, se nesl v mezinárodním duchu a poukazuje na schopnost našich aktivních kamarádů spojit se v boji proti multikultuře i se zahraničními kamarády.

Děkujeme všem kamarádům, kamarádkám a přátelům, kteří podpořili svou účastí.

Děkujeme nejen přátelům z Čech, ale také i přátelům ze Slovenska a Německa. Díky Vám věrným žije odkaz našich bratrů dál. Svou vytrvalost udržujte s námi i do dalších let!

Děkujeme!

966775_453673274723630_1137784489_o

966393_453673261390298_297087209_o

REHO 2013

Freunden, Kameraden und Kameradinen! 


Wir danken euch für eure Teilnahme am Gedenkmarsch REHO 2013
Wir danken nicht nur den Kameraden aus Tschechien, sondern auch den
Kameraden aus Slowakei und Deutschland, dei zu uns aus grosse Weite
gekommen sind.
Dank euch Treuen lebt die Botschaft unseren Brüder weiter.
Behaltet eure Ausdauer mit uns in nächsten jahren !
Wir danken euch !

Priatelia, Kamaráti a kamarátky!

Ďakujeme Vám za účasť na spomienkovom pochode REHO 2013.  Ďakujeme nielen priateľom z Čiech, ale tiež aj priateľom zo Slovenska a Nemecka, ktorí prišli z veľkých diaľok.  Vďaka Vám verným žije odkaz našich bratov ďalej.  Svoju vytrvalosť udržujte s nami aj do ďalších rokov!

Ďakujeme!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s